KUTSE

Tulemas meie järjekordne SÕBRAPÄEV.

19.08.2006 alates kella 12.00 ootame Nurga puukoolis taimehuvilisi, kollektsionääre, aiandusinimesi jne.

Sellel aastal saame kuulata lühiloenguid (15-25 min.) oma ala spetsialistidelt:

12.30 Hooaja kokkuvõte, iluaianduse arengust Eestis - A. Aaspõllu
13.00 Okaspuude haigused ja nende tõrje - A. Vaasa
13.30 Mullasegud ja multšid - R. Laidsaar
14.00 Uusi okaspuude sorte - R. Pehter

Võimalus külastada Ellamaa arboreetum MTÜ kollektsiooniaeda, mis sisaldab selle aasta seisuga üle 1500 erineva taimeliigi-sordi ja vaadata ringi tiigiga metsapargis, 3 hektari suurusel alal.

Tutvuda ja osta taimi käesoleva kutse alusel -30% soodustusega (prindi kutse välja, soodustus kehtib kutse esitamisel).

Pakume teed, kohvi ja maiustusi.

Lugupidamisega,
Rudolf Pehter

ARTIKLID

"Sõbrapäev Nurga Puukoolis" "Maakodu" september 2006 Tekst Kaja Kurg

Augustikuu eelviimasel laupäeval kutsus Ellamaal tegutsev Nurga Puukool aiarahva oma traditsioonilisele suvelõpu sõbrapäevale. Enne kui aiahuvilised Eesti suurima ja põnevama okaspuuvalikuga puukooli müügiplatsil endale uusi lemmikuid lasti valima, kuulati ära mõned ettekanded.

Eesti Dendroloogia Seltsi president Aino Aaspõllu rääkis tänavuse raske talve tagajärgedest ja püüdis leida selgitusi taimede kummalisele käitumisele: miks hävisid kõige tavalisemad taimed (priimulad, floksid), aga haruldused (mooruspuu, parukapuu, hõlmikpuu) jäid alles; miks just hiina kadaka kollaseokkalised vormid on eriti suurte kahjustustega; miks okaspuude hõbedased sordid on erakordselt säravad, miks püsililled õitsesid vales järjekorras jne.

Räpina Aianduskooli dendroloogiaõpetaja Andres Vaasa tegi ülevaate okaspuude haigustest. Kahjuks on importistikuid müüvate puukoolide müügiplatsid haigustest tulvil. Kõige rohkem haigusi on meie kadakatel, seened möllavad ka ebaküpressidel. Elupuu pudetõve näeb lisaks puukoolidele massiliselt ka eraaedades, tõbi kiusab ka kuuski, eriti musta kuuske ‘Nana’. Õnneks saab regulaarse pritsimisega haigusest jagu (nt preparaadiga Bravo).

Seenhaiguste leviku ohjeldamiseks soovitab Vaasa igal hilissügisel, kui kõigi enamlevinud seente eoskogumid on välja arenenud, okaspuud süsteemsete preparaatidega korralikult üle pritsida. Eelnevalt tuleb võrad seest ja ka maapind kuivanud okastest põhjalikult puhtaks teha (okkad põletada!).

Kui Reine Laidsaar firmast OÜ Corpus R&R oli tutvustanud uusi mullasegusid ja multše, mindi müügiplatsile, kus võõrustaja, Nurga Puukooli omanik Rudolf Pehter näitas uuemaid okaspuusorte.

Sõbrapäeval oli rahval meeldiv võimalus imetleda ka Pehterite kaunilt kujundatud ja eeskujulikult hooldatud liigirikast koduaeda ning jalutada puukooli kõrval asuvas metsapargis ja Ellamaa arboreetumis, kus praegu kasvab juba üle 1500 liigi ja sordi puittaimi.

ÜRITUSE PILDID
Pildistanud Kaja Kurg