Pinus wallichiana    pisarmänd

Kirjeldus: Kodumaal Himaalajas, kus kasvab mägedes 2000-4000 m kõrgusel, on kuni 50 m kõrgused puud. Euroopas (alates 1823. aastast) laiuva võraga kuni 20 m kõrgune puu. Oksad pikad, asuvad männaseliselt, horisontaalselt. Okkad kuni 18 cm, rippuvad, sinakasvalkjad, kolmetahulised, 5-kaupa pundis. Pisarmändi peetakse üheks ilusaimaks ja omapäraseimaks männiliigiks. Eestis külmaõrn, kuid väärib katsetamist Põhja- ja Lääne-Eestis, samuti saartel. Nurga puukoolis kasvab alates 2004. aastast ja on hetkel (2011, kevad) ilusad 1,5-1,7 m kõrgused taimed. Kasvukoht: Valgusenõudlik. Mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik, eelistab pigem kuivemaid liivsavimuldasid.

Märkus: Kliimatsoon: 6 (-18C...-23C)

Taim kasvab Ellamaa Arboreetumis.
Taim ei ole Nurga Puukooli müüginimekirjas.

Pinus wallichiana