Tilia americana    ameerika pärn

Kirjeldus: Kodumaal, Põhja-Ameerika idaosas, 20-25 m kõrge laia ümara võraga puu. Tüvi punakashall, vanemas eas pikuti rõmeline. Võrsed oliivrohelised, päikesepoolsel küljel punakad. Lehed pärnadest suurimad: 12-20 cm pikad, ümarmunajad, ebasümmeetrilised, pealt läiketa, helerohelised, alt läikivad. Õied suured, 6-15-kaupa rippuvais ebasarikais. Õitseb juulis-augustis, hiljem kui harilik pärn. Eestis vähelevinud, kuid täiesti külmakindel. Kasvukoht: Eelistab valgusküllast, avarat kasvukohta. Mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik. Kasvab noorelt põõsasjana, hiljem tüvi laasub. Väga dekoratiivne pargi ja haljasalade puu tänu oma suurtele lehtedele.

Taim kasvab Ellamaa Arboreetumis.
Taim ei ole Nurga Puukooli müüginimekirjas.

Tilia americana